Gold Sponsor
Silver Sponsors
Click/Tap on Image for Link to Sponsor Website
Gold Cup race result

Munster Rotary Run-A-Round 10K
USATF Certified Course IN10043JW Route Map
Gold Cup Points scored for 15 & Over age groups Only
June 9, 2018
Munster IN
Munster Rotary Run-A-Round 10K
(Click/tap for Complete Race Results)
Name
Place
Time
Age Group
Age Group Place
Age Graded %
Age Graded Time
Gold Cup Points
Overall Points
Masters Junior Points
Age Graded Points
Steven Bugarin
1
0:37:14.1
Overall
1
71.9
0:37:10.5
100
15
 
12
Shathishkumar Rangaswamy
3
0:40:59.8
Masters
1
69.2
0:38:36.4
100
12
15
10
Brian Culbreth
4
0:41:17.1
35 to 39
1
65.6
0:40:44.6
100
10
 
5
Andrew Higy
5
0:41:30.6
35 to 39
2
65.2
0:40:58.0
99
8
 
4
Dave Gaughan Sr
6
0:41:36.7
55 to 59
1
75.4
0:35:26.9
100
7
12
15
Aaron Cook
8
0:47:00.0
25 to 29
2
56.8
0:47:00.0
100
5
 
1
Amy Maciejewski
9
0:47:06.6
Overall
1
64.4
0:47:06.6
100
15
 
4
Elaine Hendricks
15
0:49:31.8
Masters
1
79.6
0:38:06.8
100
12
15
12
Erik Jensen
17
0:49:57.2
25 to 29
4
53.5
0:49:57.2
99
4
 
 
Roger Steffen
18
0:50:43.1
65 to 69
1
69.1
0:38:39.1
100
3
10
8
Suzanne Bukur
22
0:51:57.5
50 to 54
1
68.4
0:44:20.8
100
10
12
8
Marialena Nagel
24
0:52:10.3
35 to 39
3
58.6
0:51:48.4
100
8
 
 
Jennifer Moore
26
0:53:18.1
40 to 44
1
59.8
0:50:42.0
 
 
 
 
Percy Pompey
28
0:53:52.5
50 to 54
2
57.2
0:46:42.3
100
2
8
2
Hank Aguilera
29
0:54:09.6
70 to 74
1
66.7
0:40:01.8
100
1
7
7
Jean Jannasch
30
0:54:34.8
70 to 74
1
83.6
0:36:16.1
100
7
10
15
Lori Gilliana
31
0:54:35.8
50 to 54
2
62.8
0:48:19.1
99
5
8
3
Jason Gilliana
35
0:56:06.5
45 to 49
1
52.2
0:51:09.2
100
 
5
 
Michelle Masterson
34
0:56:06.5
35 to 39
5
54.8
0:55:19.4
99
4
 
 
Timothy Elkins
38
0:57:16.5
50 to 54
3
53.8
0:49:39.1
99
 
4
 
Kathleen Kolodziej
39
0:57:33.6
60 to 64
1
70.4
0:43:05.0
99
3
7
10
Barb Hamner
44
1:00:08.5
50 to 54
3
59.1
0:51:19.9
98
2
5
 
Aimee Jarmula
45
1:00:45.7
55 to 59
1
61.5
0:49:18.5
100
1
4
1
Heather Hobson
46
1:00:53.8
40 to 44
4
52.8
0:57:26.6
100
 
3
 
Cecilia Bernal
47
1:01:40.5
60 to 64
2
64.8
0:46:48.7
98
 
2
5
Dennis Rotz
54
1:07:10.2
70 to 74
2
53.8
0:49:38.7
99
 
3
 
Karl Evory
62
1:10:00.6
60 to 64
2
48.6
0:54:55.8
100
 
2
 
Diane Dumonte-Slater
64
1:10:27.2
65 to 69
1
62.8
0:48:17.7
100
 
1
2
Jean Tolchinsky
65
1:10:33.7
70 to 74
2
65.7
0:46:08.8
99
 
 
7
Thomas Nedza
66
1:11:12.9
55 to 59
5
45.2
0:59:04.4
99
 
1
 
Name
Place
Time
Age Group
Age Group Place
Age Graded %
Age Graded Time
Gold Cup Points
Overall Points
Masters Junior Points
Age Graded Points
James Masterson
69
1:13:40.4
45 to 49
4
39.5
1:07:43.2
99
 
 
 
Erin Higy
70
1:15:27.1
Athena
1
40.5
1:14:55.4
100
 
 
 
Clarence Melion
71
1:19:31.2
70 to 74
3
47.2
0:56:33.3
98
 
 
 
Debbie Ogden
74
1:30:33.8
45 to 49
5
36.6
1:22:58.4
100
 
 
 
Manuel Rodriguez III
75
1:30:34.6
55 to 59
6
35.9
1:14:27.2
98
 
 
 
Tom Magill
76
1:30:46.3
80 & over
1
63.8
0:41:54.0
100
 
 
3
Linda Levenson
77
1:30:51.5
60 to 64
4
44.6
1:08:00.4
97
 
 
 
Joyce Einikis
78
1:31:00.6
60 to 64
5
43.9
1:09:04.6
96
 
 
 
Erica Banks
79
1:31:31.9
35 to 39
9
33.6
1:30:15.0
98
 
 
 
Theresa Bondi
80
1:31:33.3
60 to 64
6
43.1
1:10:27.1
95
 
 
 
Lisa Bess
81
1:38:30.3
50 to 54
5
36.1
1:24:04.4
97