Gold Cup race result

Park Forest Scenic Ten
USATF Certified Course Y Route Map
September 6, 2004
Park Forest IL
Park Forest Scenic Ten
(Click/tap for Complete Race Results)

PF_Scenic_10
Name
Place
Time
Age Group
Age Group Place
Gold Cup Points
Patrick Koerner
72
1:02:18
40-44
11
 
Douglas Walter
164
1:09:12
40-44
32
 
Jim Raymond
188
1:10:15
55-59
5
 
Brian Norrick
209
1:11:18
45-49
32
 
Vincent Salazar
214
1:11:27
50-54
7
 
Michael Jones
243
1:12:49
55-59
7
 
Ben Taylor
257
1:13:25
25-29
24
 
John Bobalik
275
1:14:26
8
 
Hal Slager
281
1:14:49
45-49
40
 
Jack Potter
315
1:16:26
60-64
3
 
Michael Csmereka
350
1:17:12
59
 
Mike Stiles
355
1:17:35
45-49
49
 
Duane Schmidt
370
1:18:22
55-59
14
 
Sommer Watts
376
1:18:30
19-24
7
 
Bryan Pawola
375
1:18:53
45-49
55
 
Dale Stout
397
1:19:12
40-44
88
 
Mark Syverson
406
1:19:29
58
 
Randall Nye
431
1:20:09
17
 
Kelly Anton
438
1:20:13
30-34
17
 
Jill Schlueter-Kim
457
1:21:30
16
 
Rick Draves
491
1:22:09
45-49
67
 
Mike Wilson
473
1:22:10
60-64
7
 
Joe Garza
512
1:22:20
35-39
76
 
Misty Chandos
488
1:22:36
30-34
19
 
Jose Hernandez
496
1:22:38
55-59
22
 
Hank Aguilera
486
1:22:41
55-59
20
 
Paul Bailey
515
1:23:10
74
 
Ryan Slager
510
1:23:33
12-14
2
 
Bob Hudnall
539
1:24:36
45-49
76
 
Sue Brown
553
1:24:54
40-44
17
 
Name
Place
Time
Age Group
Age Group Place
Gold Cup Points
Terry Retson
584
1:25:30
50-54
36
 
Thomas Kekelik
586
1:25:33
78
 
Robert Maszak
631
1:27:39
55-59
26
 
Michel Poole
678
1:27:49
40-44
15
 
Norm Eikman
653
1:27:55
55-59
27
 
Jean Jannasch
689
1:28:29
55-59
3
 
David Myroup
691
1:28:50
50-54
49
 
Randy Walker
709
1:28:56
32
 
Michele Yoko
700
1:28:59
40-44
27
 
Jen Smith
759
1:29:15
31
 
Shane Van Kley
776
1:30:38
25-29
40
 
Dick Macknick
801
1:31:25
65-69
5
 
Ed Burns
873
1:31:35
Clydesdale
70
 
Christine Rohl
854
1:33:19
35-39
49
 
Dale Yeager
895
1:33:57
45-49
122
 
Rich Limacher
911
1:34:47
50-54
74
 
Mary Zemansky
915
1:35:13
45-49
24
 
Bill Moylan
913
1:35:13
55-59
43
 
John Seaman
961
1:35:31
45-49
135
 
Karen Spoor
943
1:35:59
30-34
41
 
Thomas Nedza
965
1:36:53
40-44
158
 
Gideon Falk
993
1:38:09
60-64
25
 
Ramona Arias
1069
1:40:12
45-49
33
 
Daniel Lomax
1072
1:40:17
25-29
46
 
Krisann Armstrong
1073
1:40:19
35-39
65
 
Diane Burns
1078
1:40:44
50-54
28
 
Carrie Biggs
1080
1:40:44
30-34
66
 
Thomas Navarro
1077
1:41:18
30-34
69
 
Lawrence Giannetti
1111
1:42:51
45-49
151
 
Dennis Rotz
1116
1:42:57
55-59
57
 
Name
Place
Time
Age Group
Age Group Place
Gold Cup Points
Danny Norris
1120
1:43:07
Clydesdale
58
 
Sasa Sekuloski
1115
1:43:12
30-34
70
 
James Mastandona
1146
1:43:22
45-49
153
 
Renee Moreno
1141
1:44:02
25-29
52
 
J Wenckus
1193
1:45:07
Clydesdale
30
 
Diane Kellenburger
1224
1:46:57
55-59
15
 
Winston Steiniche
1225
1:47:35
60-64
32
 
Arthur Bretz
1239
1:47:58
Clydesdale
165
 
Jerome Ezell
1247
1:48:23
Clydesdale
66
 
Chuck Lansdowne
1262
1:49:56
50-54
106
 
S. Lee Alvarez
1263
1:50:08
40-44
84
 
Janet Rotz
1268
1:50:28
50-54
39
 
Michelle Weaver
1287
1:50:59
Athena
86
 
Ruth Bonacci
1312
1:52:56
Athena
49
 
Pete Klaeser
1325
1:53:40
45-49
168
 
John Kotash
1338
1:54:29
55-59
72
 
Ruth Ann Schmidt
1342
1:54:45
55-59
20
 
Felicia Byrns
1353
1:56:05
45-49
50
 
James Johnson
1388
2:00:13
70+
5
 
Allan Nalbor
1407
2:03:56
Clydesdale
73
 
John Junker
1416
2:04:33
121
 
Carolyn Vander Velde
1432
2:08:15
10
 
Jean Tolchinsky
1433
2:08:21
55-59
30
 
Pam Seaman
1443
2:10:06
105