Gold Cup race result

Rotary Ramble 5K
USATF Certified Course Y Route Map
August 14, 2004
DeMotte IN
(Click for Complete Race Results)
Name
Place
Time
Age Group
Age Group Place
Gold Cup Points
Justin Floyd
22
0:17:00
15-18
4
 
Mark Lobaugh
53
0:18:15
35-39
1
 
Javier Abrego
54
0:18:18
50-54
1
 
Jeff Emmons
57
0:18:23
40-44
2
 
Chad Rentschler
65
0:18:40
25-29
1
 
Joe Rattazzi
69
0:18:48
15-18
15
 
Sandra Stefanski
80
0:19:03
1
 
Jim Nickerson
85
0:19:11
45-49
2
 
Mike Straubel
87
0:19:16
45-49
1
 
Douglas Walter
89
0:19:20
40-44
3
 
Patrick Prochno
98
0:19:32
14
 
Israel Toledo
103
0:19:39
55-59
1
 
Ben Taylor
133
0:20:12
25-29
2
 
Michael Pontrelli
136
0:20:16
2
 
Steve Kearney
145
0:20:26
55-59
2
 
Jim Cunningham
165
0:20:50
19-24
5
 
Rick Draves
171
0:20:55
45-49
4
 
Roberto Villegas
180
0:21:06
19-24
13
 
Richard Heaton
181
0:21:07
40-44
4
 
Jamie Prochno
188
0:21:18
4
 
Lynn Reichle
193
0:21:22
50-54
1
 
A J Tarquino
200
0:21:39
2
 
Joe Garza
209
0:21:53
35-39
3
 
Hank Aguilera
214
0:21:59
55-59
1
 
Whitney Prochno
221
0:22:06
4
 
Walt Prochno
238
0:22:29
3
 
Rebeca Dominguez
261
0:22:55
15-18
15
 
Dale Stout
263
0:22:57
40-44
8
 
Mike Wilson
264
0:22:59
60-64
1
 
David Myroup
268
0:23:00
50-54
4
 
Name
Place
Time
Age Group
Age Group Place
Gold Cup Points
Misty Chandos
266
0:23:00
30-34
2
 
Jackie Henderson
270
0:23:02
12-14
4
 
Jennie Hamilton
271
0:23:06
19-24
2
 
Sue Brown
285
0:23:23
40-44
2
 
Neil Amling
288
0:23:24
Clydesdale
3
 
Connie Fieldhouse
293
0:23:30
3
 
Katherine Prochno
302
0:23:39
2
 
Allyson Harvey
301
0:23:39
12-14
6
 
Chelsea Gustafson
304
0:23:42
15-18
19
 
Fred Fleming
314
0:23:57
65-69
1
 
Carrie Biggs
317
0:23:58
30-34
1
 
Robert Edwards
318
0:23:59
60-64
1
 
Theresa Stakem
325
0:24:06
35-39
3
 
Ed Burns
324
0:24:06
Clydesdale
4
 
Lydia Pisarski
328
0:24:10
40-44
6
 
Pio Villegas
336
0:24:17
55-59
3
 
Bill Moylan
338
0:24:19
55-59
4
 
Craig Henderson
342
0:24:22
50-54
3
 
Michele Yoko
349
0:24:30
40-44
2
 
Shannon Harvey
361
0:24:41
12-14
9
 
Roy Vale
363
0:24:44
65-69
2
 
Timothy Gustafson
368
0:24:51
40-44
10
 
Tom Nordbrock
372
0:24:54
60-64
2
 
Christine Rohl
375
0:24:56
35-39
4
 
James Mastandona
386
0:25:15
45-49
4
 
Diane Dumonte-Slater
409
0:25:50
55-59
1
 
Gideon Falk
419
0:26:02
60-64
4
 
Karen Spoor
425
0:26:08
30-34
1
 
Mark Langlois
426
0:26:10
Clydesdale
11
 
Michel Poole
432
0:26:15
40-44
2
 
Name
Place
Time
Age Group
Age Group Place
Gold Cup Points
Diane Burns
441
0:26:24
50-54
2
 
Gloria Starcevich
455
0:26:34
60-64
1
 
J Wenckus
459
0:26:42
Clydesdale
12
 
Andrew Kearney
458
0:26:42
9-11
3
 
Margie Van Kley
463
0:26:47
2
 
Ruth Ann Schmidt
464
0:26:48
55-59
2
 
Kevin Mangel
470
0:27:00
9-11
4
 
Ramona Arias
484
0:27:23
45-49
1
 
Polly Theising
505
0:28:15
50-54
3
 
Jerome Ezell
510
0:28:21
Clydesdale
17
 
Clarence Melion
515
0:28:27
55-59
4
 
Lawrence Giannetti
516
0:28:28
45-49
10
 
Chuck Lansdowne
518
0:28:43
50-54
7
 
James Johnson
530
0:29:15
70+
1
 
S. Lee Alvarez
533
0:29:21
40-44
9
 
Carol Magill
536
0:29:27
50-54
6
 
John Withey
542
0:29:41
60-64
3
 
Diane Kellenburger
545
0:29:46
55-59
4
 
Wanda Melion
546
0:29:51
50-54
5
 
James Noland
547
0:29:52
2
 
Cecilia Bernal
550
0:29:57
45-49
2
 
William Strachan
571
0:30:42
6
 
Pete Klaeser
572
0:30:50
45-49
11
 
Matthew Emmons
574
0:31:03
9-11
7
 
Dennis Rotz
575
0:31:04
55-59
5
 
Bev Calligan
576
0:31:07
60-64
3
 
Felicia Byrns
591
0:31:58
45-49
5
 
Katie Scannell
597
0:32:14
15-18
16
 
Heather Hontz
596
0:32:14
15-18
17
 
Tom Magill
611
0:33:37
70+
1
 
Name
Place
Time
Age Group
Age Group Place
Gold Cup Points
Cecilia Alvarez Kajer
617
0:34:22
50-54
7
 
Alex Diaz
628
0:35:36
9-11
9
 
Bri-Anne Andriessen
655
0:41:44
9-11
6
 
Robin Benson-Harvey
660
0:43:37
35-39
7
 
Adrian Harvey
661
0:43:38
35-39
9
 
Jo Presser
663
0:44:12
70+
4
 
Bob Hooper
669
0:55:17
60-64
7