Gold Cup race result

I Run/Walk for Autism 5K
USATF Certified Course Y Route Map
June 26, 2004
University Park IL
I Run/Walk for Autism 5K
(Click/tap for Complete Race Results)
Name
Place
Time
Age Group
Age Group Place
Gold Cup Points
Patrick Koerner
9
0:17:24
40-44
2
 
Sean Schuster
16
0:17:59
40-44
5
 
Javier Abrego
23
0:18:28
50-54
2
 
Brian Norrick
34
0:19:23
45-49
5
 
Sandra Stefanski
35
0:19:24
40-44
2
 
Ryan Brunker
43
0:19:54
15-18
5
 
Jim Raymond
52
0:20:18
55-59
4
 
Israel Toledo
65
0:21:10
55-59
6
 
Hank Aguilera
79
0:21:36
55-59
7
 
Marc St. Amour
81
0:21:41
12-14
3
 
Rick Draves
84
0:21:50
45-49
11
 
Rarick Witvoet
85
0:21:53
30-34
4
 
Jose Hernandez
94
0:22:10
55-59
8
 
Duane Schmidt
102
0:22:34
55-59
9
 
Joe Garza
112
0:22:48
35-39
12
 
Matt St. Amour
107
0:22:48
12-14
4
 
Mike Wilson
114
0:23:09
60-64
7
 
C Koerner
117
0:23:17
9-11
6
 
John Seaman
124
0:23:39
45-49
13
 
Dale Yeager
126
0:23:41
45-49
14
 
Ryan Brown
130
0:23:58
15-18
11
 
Pio Villegas
132
0:23:58
55-59
14
 
Robert Maszak
133
0:24:00
55-59
15
 
Misty Chandos
135
0:24:05
30-34
2
 
Bill Moylan
136
0:24:07
55-59
16
 
Michael Willis
138
0:24:10
Clydesdale
14
 
Chelsea Gustafson
139
0:24:12
15-18
 
Linda Kovacs
141
0:24:17
50-54
6
 
Christine Rohl
144
0:24:28
35-39
5
 
Randy Walker
146
0:24:34
55-59
18
 
Name
Place
Time
Age Group
Age Group Place
Gold Cup Points
Dick Macknick
148
0:24:37
65-69
3
 
Rebeca Dominguez
150
0:24:46
15-18
2
 
Timothy Gustafson
153
0:24:53
40-44
 
Michel Poole
157
0:25:16
40-44
6
 
Jayne Willis
158
0:25:18
40-44
7
 
Joel Soto
162
0:25:26
45-49
18
 
Tom Nordbrock
167
0:25:38
60-64
10
 
Michele Yoko
171
0:25:43
40-44
8
 
James Mastandona
179
0:26:20
45-49
19
 
Diane Dumonte-Slater
184
0:26:39
55-59
3
 
Gloria Starcevich
188
0:26:55
60-64
2
 
Joe Kovacs
190
0:27:00
50-54
6
 
Gideon Falk
195
0:27:28
60-64
11
 
E Willis
196
0:27:29
9-11
7
 
Ruth Ann Schmidt
199
0:27:40
55-59
5
 
H Myroup
204
0:27:58
0-8
2
 
David Myroup
205
0:27:59
50-54
7
 
Bobby Maszak
206
0:28:08
25-29
8
 
Dennis Rotz
207
0:28:11
55-59
22
 
Thomas Nedza
209
0:28:14
40-44
17
 
Winston Steiniche
216
0:28:38
60-64
12
 
Ramona Arias
217
0:28:40
45-49
8
 
F Bass
218
0:28:47
0-8
3
 
Sue Brown
221
0:28:52
40-44
10
 
Diane Kellenburger
224
0:28:57
55-59
7
 
Renee Moreno
222
0:28:57
25-29
9
 
Sasa Sekuloski
225
0:29:00
30-34
11
 
Lawrence Giannetti
227
0:29:05
45-49
23
 
Pete Klaeser
235
0:29:52
45-49
24
 
John Kotash
239
0:30:08
55-59
23
 
Name
Place
Time
Age Group
Age Group Place
Gold Cup Points
S. Lee Alvarez
243
0:30:13
40-44
12
 
Cecilia Bernal
250
0:30:44
45-49
10
 
Wanda Melion
255
0:30:59
50-54
11
 
Allan Nalbor
262
0:31:49
Clydesdale
25
 
Bev Calligan
274
0:32:25
60-64
4
 
A Willis
280
0:33:31
9-11
7
 
Joni Black
281
0:33:42
35-39
12
 
A Diaz
282
0:33:45
9-11
12
 
Jean Tolchinsky
286
0:34:08
55-59
10
 
John Junker
297
0:36:00
50-54
11
 
Cecilia Alvarez Kajer
300
0:37:09
50-54
13
 
Erin Barber
306
0:38:09
25-29
15
 
B Andriessen
307
0:38:10
9-11
10
 
David Hinshaw
313
0:38:46
55-59
27
 
M Harris
314
0:38:51
9-11
11
 
H Willis
316
0:38:55
9-11
12
 
Owen Stevens
333
0:42:38
65-69
6
 
Robin Benson-Harvey
350
0:48:02
35-39
22
 
Bob Hooper
351
0:48:03
60-64
13
 
Adrian Harvey
352
0:48:04
35-39
20
 
Jerome Ezell
356
1:00:00
Clydesdale
30
 
Clarence Melion
355
1:00:00
55-59
29